Graduated JPL5 – wersja damska i męska

graduated JPL5 chainmailleCześć i czołem :-) Przyszła wreszcie moja kolej na spróbowanie splotu Jens Pind Linkage. Ania zrobiła długie kolczyki JPL3, ja z kolei postanowiłem się zabrać za JPL5 – jednak nie w wersji podstawowej, tylko stopniowanej, bo akurat takich wyrobów jeszcze nie mieliśmy na swoim „koncie”… aż do teraz :-)


Bransoleta męska

Na „pierwszy ogień” spróbowałem zrobić coś dla siebie, żeby zobaczyć, czy w ogóle się uda :-) Zacząłem od największych ogniwek w środku bransolety i stopniowo zmniejszałem rozmiary w kierunku obu końców. Udało się uzyskać całkiem łagodne i płynne przejście, a w efekcie końcowym powstał gruby i solidny łańcuch, zdecydowanie na męski nadgarstek.

męska bransoleta chainmailleW bransolecie występują łącznie cztery wielkości ogniwek – różnica grubości drutu między kolejnymi rozmiarami to 0,1mm (od 1,1 do 1,4 mm), wielkość zewnętrzna od 8 do 10 mm.

męska bransoleta łańcuchMateriały: metalowe ogniwka w kolorze jasnego srebra w czterech rozmiarach:
AR= 4.7 (WD=1,4mm), 5.2 (WD=1,3mm), 4.8 (WD=1,2mm), 5.1 (WD=1,1mm).


Bransoletka damska

Efekt wizualny w poprzedniej bransoletce spodobał się nam obojgu, dlatego postanowiłem zrobić jeszcze wersję damską, znacznie delikatniejszą. Tu również występują cztery rozmiary ogniwek, z tym, że dwa największe tutaj są jednocześnie najmniejszymi w tej męskiej :-) Wydaje mi się, że stopniowanie wyszło tutaj jeszcze bardziej subtelnie, na pewno trochę mniej rzuca się w oczy.

bransoletka damska chainmailleMateriały: metalowe ogniwka w kolorze jasnego srebra w czterech rozmiarach:
AR= 4.8 (WD=1,2mm), 5.1 (WD=1,1mm), 4.7 (WD=0,95mm), 4.6 (WD=0,9mm).

Przy zestawieniu obu bransoletek razem, od razu widać różnicę między nimi i nie sposób się pomylić, która jest która :-)

bransoletki chainmaille: damska i męska


Kolczyki

Na koniec jeszcze naszło mnie na taki mały eksperyment… Chciałem połączyć wszystkie rozmiary ogniwek, wykorzystane w obu bransoletkach, ale na znacznie krótszym odcinku – żeby stopniowanie było wyraźniejsze. I tak oto powstały kolczyki „pałeczki”  :-)

długie kolczyki chainmailleMateriały: metalowe ogniwka w kolorze jasnego srebra w sześciu rozmiarach:
AR= 4.7 (WD=1,4), 5.2 (WD=1,3), 4.8 (WD=1,2mm), 5.1 (WD=1,1mm), 4.7 (WD=0,95mm), 4.6 (WD=0,9mm),
bigle otwarte ze srebra próby 925.

Mogą być noszone w komplecie z bransoletką (damską rzecz jasna… chociaż co kto lubi) :-)

bransoletka i kolczyki chainmailleA tak prezentuje się cały zestaw na zdjęciu rodzinnym – rozłożony w ten sposób, żeby widać było stopniowanie rozmiarów. Męska bransoleta ma 20 cm długości i waży 32 gramy; damska 15 cm długości (plus 2 cm łańcuszek regulacyjny) i waży 13 gramów; natomiast kolczyki razem z biglami mają 7 cm długości, a waga jednego to 7 gramów.

graduated JPL5 chainmaille

Cały zestaw poleci na 14 lekcję chainmaille:


Na zakończenie jeszcze kilka zdjęć spoza namiotu bezcieniowego, w „świetle” dziennym (cudzysłów dlatego, że światła właściwie wcale nie ma, są raczej egipskie ciemności). Ostatnimi czasy próbujemy powoli coś zmieniać w sposobie fotografowania biżuterii, żeby było może trochę bardziej klimatycznie… Ot, takie małe prywatne wyzwanie, zejście z utartych szlaków i spróbowanie czegoś nowego – chociaż na razie przypomina to raczej błądzenie po omacku ;-)

biżuteria chainmaille: bransoletki i kolczykichainmaille bransoleta męska łańcuchbransoletka damska i kolczykibransoletka i kolczyki chainmaillechainmaille graduated JPL5PS: Widzicie łapeczki? :-)

Tymczasem kończę na dziś, życzę wszystkim udanego weekendu, trzymajcie się ciepło – i do zobaczenia następnym razem :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *