Klasyczne stalowe bransoletki (i wisiorek)

stalowe bransoletkiDawno już nie robiłam klasycznych surowych plecionek, bez żadnych kamieni czy koralików – więc po dłuższej przerwie naszło mnie na bransoletki w 100% ze stali chirurgicznej. Akurat tak jakoś wyszło (od słowa do słowa), że zarówno mnie, jak i Hubertowi, przydałoby się coś minimalistycznego na rękę, delikatnego i typowo do noszenia na co dzień. W skrócie chodziło o to, żeby na nadgarstku „coś” było, ale nie przeszkadzało :)

Na pierwszy ogień poszedł klasyczny Half Persian 4 in 1. Ten splot jest wręcz stworzony do bransoletek – dość gęsty i zwarty, ale mimo tego bardzo giętki, plastyczny, „lejący” i świetnie się układa. Nadal mam fazę na „miniaturyzację” i bransoletkę zrobiłam ze stalowych ogniwek o średnicy 5 mm, dlatego prawie nie czuć jej na ręce. Tak spodobał mi się efekt końcowy, że rozmiarowo dopasowałam ją do własnego nadgarstka, natomiast dla Huberta zrobiłam coś odrobinę bardziej masywnego…

stalowa bransoletka chainmaille

…o ile w ogóle można tak powiedzieć, bo kolejną bransoletkę poskładałam dokładnie z tych samych niewielkich ogniwek :) Tym razem jednak postawiłam na splot Full Persian 6 in 1, który ma ośmiokątny przekrój (czyli w skrócie: jest grubszy). Bransoletka ma 5mm średnicy (oczywiście na zdjęciach z bliska wygląda na znacznie masywniejszą niż w rzeczywistości) i tym samym została najdelikatniejszą męską bransoletką jaka kiedykolwiek powstała w naszej pracowni :) Jest lekko elastyczna, a po zapięciu na nadgarstku sama układa się idealnie w kształt koła – nie da się jej jednak spokojnie wyginać we wszystkie strony jak Half Persian.

bransoletka ze stali szlachetnej

Na fali tej radosnej twórczości powstał jeszcze Mjölnir, czyli młot Thora z mitologii nordyckiej. Wykonany tym samym splotem (i z tych samych ogniwek) co powyższa bransoletka, więc w domyśle jest to komplet, ale rzecz jasna niekoniecznie :-) 3 lata temu robiłam już podobny wisior (wciąż trzyma się bez zarzutu), jednak ten z dzisiejszego wpisu jest znacznie mniejszy i bardziej delikatny, ma jedynie 2 cm długości.

Młot Thora ze stali chirurgicznej

Skoro to komplet, to wypada pokazać, jak prezentuje się bransoletka razem z zawieszką :) Wyszło surowo, męsko i minimalistycznie, czyli dokładnie tak jak miało być. Oczywiście wcale nie będę się upierać, że zestaw jest „męski” i kropka, bo dla mnie to raczej „unisex” – zresztą, sama bardzo lubię taką stylistykę. Może w bliżej nieokreślonej przyszłości zrobię bransoletkę tym splotem również dla siebie, za to wisiorek już teraz mogę bezkarnie podbierać ;)

bransoletka i wisior ze stali chirurgicznej

męska bransoletka i wisior ze stali chirurgicznej

Pora na standardowe mierzenie i ważenie :) Długość całkowita mniejszej bransoletki (Half Persian) razem z zapięciem to 17 cm, waga 6 gramów; z kolei męski Full Persian ma 21 cm długości i waży 11 gramów. Wymiary wisiorka w kształcie młota to dokładnie 2,2 cm długości i 1,8 cm szerokości, waga zaledwie 2 gramy.

stalowe bransoletki i wisior chainmailleNa koniec pożyczyłam rękę od Huberta i zostawiam jeszcze garstkę zdjęć, które najlepiej pokazują wielkość (a raczej „niewielkość”) zestawu :-) Tymczasem już się żegnam i jak zawsze dziękuję za wszystkie odwiedziny i komentarze. Lipiec już się kończy, więc życzę Wam pięknego i pogodnego sierpnia, pozdrawiam ciepło i do zobaczenia następnym razem :)

męska bransoletka chainmaillebransoletka męska ze stalistalowe bransoletki chainmaillezestaw bransoletek ze stali i wisiorek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *