Aniołek dla pani doktor – nieco inaczej :)

aniołek dla pani doktorWitajcie w piątek trzynastego ;) Dla mnie to dzień jak każdy inny i zupełnie niczym się nie wyróżnia – nawet nie zwróciłabym uwagi na tę datę, gdyby nie inni (bardziej przesądni) ludzie, no i oczywiście facebook, który na każdym kroku o tym przypomina, gdyby czasem ktoś nie miał kalendarza :)

Ale ja nie o tym – tak jak obiecałam, pora dziś na pokazanie kolejnego anioła. To już piąty „lekarski” model – pierwsze trzy były podwójne i występowały w połączeniu lekarz + pacjent (dla przypomnienia: pierwszy, drugi i trzeci), z kolei czwarty to pani doktor występująca w pojedynkę. Ten, jak widać, również jest pojedynczy, jednak zupełnie inny niż anioły, które do tej pory powstały w pracowni. To, co zdecydowanie go wyróżnia, to jego… tusza :) Nie mógł być zbyt szczupły, dlatego, że miał zostać podarunkiem dla nieco bardziej puszystej pani doktor.

aniołek dla pani doktordrewniany aniołek dla pani doktordrewniany aniołek dla pani doktor Aniołek miał oddawać cechy lekarki – a jest to osoba bardzo ciepła, radosna, spontaniczna, oddana pacjentom, zawód to całe jej życie i pasja. Oczywiście nieodłącznym elementem jest stetoskop zawieszony na szyi i duże czerwone serce na sukni. Sama suknia jest w kolorze kilku odcieni błękitów oraz bieli – pomalowana w przenikające się nieregularne „mazy” :) Dodatkowo została podkreślona delikatną warstwą srebrnej farby, która zaczyna się mienić w zależności od kąta padania światła. Kontrast chłodnej sukni z ciepłą barwą złotych brązów na skrzydłach daje fajny „ciepło-zimny” efekt :)

drewniany aniołek dla pani doktorPo więcej zdjęć z każdej strony zapraszam do galerii:

Aniołek ma 28 cm wysokości i 15 cm szerokości, więc zaliczam go do mniejszych egzemplarzy. Myślę jednak, że jest na tyle „uroczy” i sympatyczny, że właśnie taka wielkość pasuje do niego najbardziej :) Przyznam, że praca nad nim była nowym ciekawym wyzwaniem, bo takiego anioła wcześniej nie było, ale pojawił się też lekki stres, czy efekt końcowy będzie zgodny z założeniami. Pozwolę sobie na stwierdzenie, że chyba się udało :)

drewniany anioł dla pani doktordrewniany aniołek dla lekarkidrewniany aniołek dla lekarkidrewniane aniołki ręcznie malowaneNa ostatnim zdjęciu wspólnie z aniołkiem lawendowym :) A teraz już bez zbędnego przedłużania, kończę na dziś i przy okazji bardzo dziękuję za wszystkie miłe komentarze pod poprzednimi fotograficznymi wpisami. Nie do końca wiedziałam jak zostaną odebrane, tym bardziej dzięki za ich miłe przyjęcie ♥ Pozdrawiam ciepło , życząc udanego weekendu i do zobaczenia następnym razem :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *