Adwent 2016 (i grafiki na świece do pobrania)

Adwent 2016Dziś pierwsza niedziela Adwentu, a my, wzorem roku ubiegłego, postanowiliśmy kontynuować naszą nową tradycję zapalania świecy kalendarzowej. Można powiedzieć, że to takie „skrzyżowanie” kalendarza adwentowego i czterech świec (symbolizujących kolejne niedziele) :-) Zapala się ją codziennie (najczęściej podczas wspólnego spędzania czasu) i trzeba zdmuchnąć ją w porę, zanim zacznie topić się numer oznaczający następny dzień; natomiast w trakcie wieczerzy wigilijnej dopala się ją do końca.

W zeszłym roku spróbowaliśmy po raz pierwszy i muszę przyznać, że bardzo nam się spodobało :-) Do tego stopnia, że tegoroczna świeca jest przede wszystkim… znacznie grubsza – a to dlatego, żeby celebrować razem jeszcze więcej wspólnych chwil. Ma 20cm wysokości, 7cm średnicy i według producenta powinna wystarczyć na 85 godzin, a to już nie byle co :-)

świeca kalendarzowa adwent 2016

Świece ujęły mnie nie tylko samą ideą, ale również tym, że są jednocześnie proste i efektowne. Poza tym, szybko się je robi, a to kolejny plus, dlatego w tym roku powstało kilka sztuk. Żeby nie były identyczne, trochę się pobawiłam wzorami (to w sumie też frajda), cały czas jednak trzymając się możliwie blisko minimalizmu. Myślę, że w tym konkretnym przypadku im prościej, tym lepiej, a jakikolwiek „przepych” tym świecom zwyczajnie nie pasuje :-)

świeca adwentowa adwent 2016świeca adwentowa kalendarz


Tutorial na ozdobienie świecy pojawił się na blogu rok temu, ale gdyby ktoś jeszcze potrzebował, to proszę bardzo (wystarczy kliknąć w zdjęcie niżej) :-)

banner2Ostatnio dostałam kilka pytań o cyfry do wydruku, więc postanowiłam się podzielić również swoimi wzorami: są tu zarówno numery od 1 do 24, jak i 1-4 (oznaczające cztery niedziele). Tylko pamiętajcie, że przed wydrukowaniem trzeba im zrobić lustrzane odbicie :) Tutaj wstawiłam normalnie, bo mogą się też przydać w jakimś innym celu, niekoniecznie do transferowania na świecach.


W pędzie dzisiejszego świata, kiedy wiele rzeczy przelatuje nam przez palce, taka świeca może być dobrym pretekstem do zatrzymania się nad tym, co dla nas istotne… zwłaszcza, że upływ czasu jest tu pokazany bardzo obrazowo :-) Odliczanie właśnie się rozpoczęło, więc życzę Wam, żebyście znaleźli chwilę wytchnienia i czas na zwyczajne BYCIE razem – codziennie :) To tak niewiele, a tak dużo zarazem :)

świeca adwentowa kalendarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *