Okruchy lata w obiektywie

okruchy lataWitajcie w ten piękny i wreszcie nieco chłodniejszy weekend :) Od jakiegoś czasu miałam w planach wpis fotograficzny, który realizuję dopiero dzisiaj, bo przez ostatnie upały byłam raczej nie do życia. Będzie mało tekstu, no ale sami rozumiecie – czasem człowiek chciałby coś wykrzesać, a tymczasem mózg jeszcze lekko przegrzany i nie współpracuje :) Na szczęście, po fali gorąca nadeszły burze i ulewne deszcze, a w chwili obecnej termometr pokazuje 20 stopni, więc nareszcie jest czym oddychać. Zapewne nie na długo, no ale trzeba cieszyć się z małych rzeczy :)

Kiedy w Art-Piaskownicy pojawiła się nowa FOTOgra „Okruchy lata” – od razu wiedziałam, że to temat dla mnie. Lato jest bez wątpienia moją ulubioną fotograficznie porą roku, to wyjątkowa obfitość przyrody i najlepszy czas na chwytanie różnych żyjątek :) Długie dni i piękna pogoda sprzyjają spacerom z aparatem, podczas których można łapać prawdziwie letnie kadry. U mnie są to najczęściej okoliczne pola, świętokrzyskie krajobrazy i zachody słońca… Ale chyba najbardziej uwielbiam buszowanie po krzaczorach i nurkowanie w trawie w poszukiwaniu takich zupełnie małych „okruchów” ;) Zatem, bez zbędnego przedłużania, poniżej kilka letnich migawek z roślinkami i insektami w rolach głównych:

stokrotka na łącekoniczyna kwiatkwiat koniczynymodraszek ikarpodagrycznik pospolitybielinek bytomkowiecbielinek bytomkowiecpszczoła miodnaokruchy latarumianekpszczoła miodna i kwiaty

Słowo się rzekło, więc ostatnie zdjęcie posyłam na FOTOgrę „Okruchy lata” :)

Na dziś to już wszystko :) Dziękuję za wszystkie odwiedziny oraz komentarze pod niedawno pokazanymi kolczykami. Dla odmiany pozdrawiam wszystkich bardzo chłodno ;) Życzę udanej niedzieli oraz całego nadchodzącego tygodnia i do zobaczenia następnym razem :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *