Niebieski anioł z kwiatami

niebieski anioł z kwiatami

Styczeń się kończy, a zimy nadal nie widać… powoli zaczynam tracić nadzieję, że w ogóle nadejdzie (choćby i na Wielkanoc) :-) Dziwię się, że to piszę, ale zaczynam trochę tęsknić za śniegiem… ;) Dlatego dzisiaj anioł w nieco innym, chłodniejszym wydaniu – zupełnie bez złota, za to w bieli, niebieskościach, mieniący się srebrnym blaskiem. Podobny, aczkolwiek znacznie mniejszy anioł, powstał dokładnie 5 lat temu – dawno, więc pewnie mało kto pamięta :) W końcu przyszła pora na powtórkę tego projektu w odświeżonej wersji i większym gabarycie. Bazę anioła, jak zawsze, stanowi stara deska, która po wycięciu, wyszlifowaniu i wstępnym bejcowaniu, została pokryta pastą do bielenia (na skrzydłach) i pomalowana farbami akrylowymi (twarz, włosy, suknia i aureola).

niebieski anioł z kwiataminiebieski anioł z kwiataminiebieski anioł z kwiatamiSkrzydła anioła są dodatkowo ozdobione w technice decoupage. Kwiatowe motywy z serwetki kolorystycznie dobrze się komponują z suknią i włosami, a dodatkowo fajnie przebija przez nie faktura drewna i „przecierki” (akurat ten efekt bardzo mi się podoba). Na sukni znajduje się ozdobny wypukły relief, który został obficie pokryty srebrzystą patyną, dzięki czemu mieni się pod różnymi kątami, a całość jest zabezpieczona kilkoma warstwami lakieru.

drewniany anioł ręcznie malowanydrewniany aniołPoniżej pokaźna galeria zdjęć od ogółu do szczegółu :)

Anioł jest z gatunku „tych większych” – 45 cm wysokości i 20 cm szerokości, a z tyłu za aureolą jest schowany haczyk do zawieszenia na ścianie. Srebrny połysk „ujawnia się” w zależności od kąta padania światła, co oczywiście najlepiej widać na żywo.

niebieski anioł ze starej deskiniebieski anioł ze starej deskiniebieski anioł ze starej deskiNa dziś to już wszystko. Jak zawsze, dziękuję za wszystkie odwiedziny i pozostawione komentarze ♥ Pozdrawiam bardzo ciepło, życząc udanego weekendu (i udanych ferii, jeśli u Was też są), do zobaczenia na blogach :)  niebieski anioł ze starej deskidrewniany anioł z kwiatami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *