Serce z efektem płótna

serce z efektem płótnaTak zwany „efekt płótna” w decoupage po raz pierwszy zobaczyłam kilka lat temu i bardzo, ale to bardzo mi się spodobał. Z tym, że wolałam podziwiać go u innych, bo wydawało mi się, że to już wyższy poziom wtajemniczenia (i w sumie coś w tym jest) :) Jednak kiedy Renata i Justyna ogłosiły, że kolejnym tematem wspólnej nauki będzie właśnie decoupage na gazie (takiej zwykłej, z apteki), w końcu trzeba było wziąć byka za rogi – zwłaszcza, że po ostatnich zdrowotnych zabiegach gazy miałam aż nadto :) Czasu niestety już mniej, więc na „pierwszy raz” wybrałam sobie proste serce ze sklejki 20x20cm i serwetkę z różami. Wyszło następująco:

decoupage na gazieZ drugiej strony serce miało być po prostu białe, ale jakoś tak pusto mi się wydawało, więc na szybko dodałam transferowy cytat Sienkiewicza i trochę małych różyczek („kiczowatość” zamierzona) :-) Dzięki temu serce jest dwustronne, można je sobie odwracać na ścianie :)

serce z cytatemWrażenia? – hmm, to chyba nie będzie mój ulubiony sposób ozdabiania przedmiotów :) Efekt płótna oczywiście trochę „skopałam”, bo równe ułożenie gazy to nie jest bułka z masłem, trochę się trzeba nagimnastykować. Poza tym, chyba mój lakier jest nieco zbyt gęsty, bo bardzo przysłonił fakturę gazy – przed lakierowaniem była znacznie bardziej widoczna. Idealny byłby zapewne lakier w sprayu :) Mogę się za to podzielić przydatną informacją – najlepiej obcinać gazę nie nożyczkami, tylko… papierem ściernym – będzie równiutko co do milimetra :)

Niżej jeszcze kilka zbliżeń na serducho (najlepiej oglądać w powiększeniu, bo wtedy coś widać) :)

serce z różamidecoupage na gazieI druga strona (do niej akurat nie mam żadnych zastrzeżeń) :-)

serce z cytatem

Serce posyłam oczywiście na drugi krok wspólnej nauki decoupage:

oraz na linkowe party u Diany
(mam lekkie tyły, ale na pewno odwiedzę wszystkich „imprezujących”) :)

To tyle na dziś :) Życzę wszystkim udanego weekendu majowego (cokolwiek zamierzacie robić), no i najważniejsze: żeby pogoda dopisała! :) Pozdrawiam ciepło i do następnego razu :)

EDIT: informacja z ostatniej chwili – Mężowy organizer wyróżniony w Kreatywnym Kufrze :)))
2015 Wyróżnienie Sowiarnia - Organizer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *