Podsumowanie roku 2016 i życzenia :)

podsumowanie roku 2016

Koniec roku to moment, który zamyka pewien okres – dobrze jest więc zrobić jakieś krótkie podsumowanie, włączając w to również zerknięcie do blogowych statystyk. Obiecywałam sobie w zeszłym roku, że postaram się do nich zaglądać w miarę regularnie i… no cóż – raz na rok też chyba można określić regularnym sprawdzaniem :) Jak zatem prezentuje się 2016 w liczbach?


Statystyki:

62 wpisy (39 moich, 23 autorstwa Huberta – zaczął się porządnie udzielać) :)
1372 Waszych komentarzy

89 tysięcy (!) odwiedzin w tym roku
(z czego 44 tysiące wszystkich unikalnych użytkowników)

26377 stałych czytelników (którzy wracają i spędzają na stronie przynajmniej kilka minut)

Po raz kolejny zaskoczyły nas te wszystkie cyferki, a najbardziej cieszy fakt, że liczba czytelników zwiększyła się ponad dwukrotnie! Co ciekawe, zmniejszyła się ilość komentarzy… również niemal dwukrotnie – bardzo interesująca zależność, do przemyślenia ;)

Tak samo jak w roku ubiegłym, najwięcej osób trafiło do nas przez wyszukiwarkę Google, a następnie poprzez sieci społecznościowe (na pierwszym miejscu Pinterest, potem kolejno Facebook, Google+, Twitter) – jednak opłacało się regularnie poświęcać im czas, to duża zmiana w stosunku do zeszłego roku. Dopiero na miejscu trzecim są bezpośrednie wejścia (czyli od tych, którzy już nas znają i mają zapisany adres). Sporo osób trafia do nas także z innych zaprzyjaźnionych stron i blogów, m.in. od: Agaty, Bluefairy, Beatki, bloga Royal-Stone i Diany :)


TOP 5 najpopularniejszych postów 2016 roku:

  1. Viking knit tutorial – część 2

viking knit tutorial2. Viking knit tutorial – część 1

3. Anglerfish

anglerfish4. Rivoli w zimowej oprawie

5. Przeciągadło (draw plate)

viking knit draw plate

Ten rok upłynął całkiem owocnie: przy współpracy z Royal-Stone staraliśmy się trochę przybliżyć technikę viking knit – w tym celu powstały 4 tutoriale, a Hubert zaprojektował i wykonał drewniane przeciągadła (kolejna partia lada dzień wyruszy do RS) :-) Oprócz tego, do „kolekcji” wpadły nam miejsca na podium w 4 konkursach, pojawiło się kilka prac z drewna i metalu, ale i tak rękodzielniczo ten rok upłynął głównie pod znakiem chainmaille – techniki, którą poznaliśmy na samym początku 2016r. Nie cieszy się ona zbyt dużą popularnością, mimo tego oboje wpadliśmy „po uszy” i póki co nie zamierzamy się rozstawać… jednak powoli rozglądamy się też za czymś nowym, bo każdemu potrzebny jest jakiś oddech świeżości :)


Pora na najważniejsze, czyli:

życzenia noworoczne :)

podsumowanie roku 2016 i życzenia noworoczne

Dla wszystkich czytelników bez wyjątku: niezależnie od tego, czy jesteście tu od jakiegoś czasu, czy tylko wpadacie na krótką chwilę, czy zostawiacie komentarze, czy obserwujecie po cichu :)
Dziękujemy za to, że jesteście, bo ten blog istnieje w dużym stopniu dzięki Wam ♥

Życzymy wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku 2017:
niech będzie przede wszystkim zdrowy, szczęśliwy,
pełen miłości, uśmiechu, dobrych ludzi i miłych spotkań,
obfitujący w nowe twórcze pomysły (i czas na ich realizację).
Niech spełniają się wszelkie plany i pragnienia :-)

Szczęśliwego Nowego Roku!Szczęśliwego Nowego Roku!Szczęśliwego Nowego Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *