Prezentowo :)

prezentowoGrudzień to chyba najbardziej „prezentowy” miesiąc roku… a jednocześnie najkrótszy, bo czas ucieka tak szybko, że wydaje się, że już bardziej się nie da (a on wciąż udowadnia, że jednak się da) :) Dziś już nie będę na ten czas narzekać (bo szkoda czasu:)), więc popełniłam wpis na „prezentową” nutę. Mikołaj (ten prywatny i nie tylko) spisał się w tym roku :)

Niedawno na profilu DaWandy na Facebooku miał miejsce konkurs „Pochwal się rękodziełem” – no i dokładnie jak nazwa wskazuje, trzeba się było pochwalić czymś zrobionym własnoręcznie. Pokazałam piernikowe bombki (raz, że miałam już w głowie świąteczne klimaty, a dwa, że nadal jestem z nich dumna:)) i okazało się, że w nagrodę zgarnęłam książkę :) Nie byle jaką, bo pełną świetnych projektów DIY z dokładnymi instrukcjami krok po kroku.

książka DIY Żyj Pięknieksiążka DIY Żyj Pięknieksiążka DIY Żyj Pięknieksiążka DIY Żyj PięknieW środku kilka słów od autorki :)

książka DIY Żyj PięknieKsiążka jest pięknie wydana, bardzo spójna i przejrzysta, opatrzona wieloma pomocnymi zdjęciami. Zawiera ponad 70 różnych tutoriali i inspiracji – znajdzie się coś dla ciała i dla ducha :) Niektóre propozycje już znałam, kilka z nich popełniłam, ale wciąż jest tam cała masa rzeczy, które mnie zaciekawiły – wszystko co kulinarne, przeróbki ubrań… Jednak chyba najbardziej spodobały mi się pomysły na własnoręcznie robione kosmetyki – chodziło mi to po głowie od jakiegoś czasu i może w końcu odważę się spróbować. Krótko mówiąc: polecam bardzo :)

książka DIY Żyj Pięknieksiążka DIY Żyj Pięknieksiążka DIY Żyj Pięknieksiążka DIY Żyj Pięknie

Jakiś czas temu (jeszcze we wrześniu) Hubertowi udało się wygrać chainmaillowy konkurs podsumowujący wspólną naukę u Agaty (Z kociołka czarownicy). Przez różne czasowe zawirowania, dość późno odezwaliśmy się żeby ustalić szczegóły… chociaż dzięki temu dostaliśmy przesyłkę w „okołomikołajkowym” okresie :) Nagrodą był zestaw dowolnie wybranych ogniwek. Hubert optował za czymś, czego jeszcze nie mieliśmy, ja z kolei stałam twardo za miedzią… na szczęście udało się podzielić pół na pół i tym sposobem mamy miedź i Bright aluminium. Od razu po odpakowaniu paczki wyoglądaliśmy ogniwka dokładnie – widać kolosalną różnicę w porównaniu do tych sklepowych dostępnych w na naszym rynku, niebo a ziemia. Na pewno bardzo przyjemnie będzie z nimi pracować (bo w przypadku tych kupowanych czasem trzeba poświęcić dużo czasu na ich prostowanie, żeby w ogóle były coś warte) :)

ogniwka od AgatyAle w paczce było coś jeszcze: tajemnicza „nagroda niespodzianka”…

niespodzianka od AgatyNazwa jest bardzo trafiona, bo… zupełnie się nie spodziewaliśmy :)
A w środku takie dobroci, że dosłownie szczęka opada, zresztą zobaczcie sami:

ceramika od Agatyceramika od AgatyTo się dopiero nazywa niespodzianka :) Jest jeszcze lepsza niż „nagroda główna”, oczywiście nie ujmując ogniwkom ;) Agata postanowiła przesłać nam próbkę swojej ceramicznej twórczości – półprodukty do wykorzystania np. w pracach biżuteryjnych. Są tu świetne trójwymiarowe elementy z „kratkowaną” fakturą, urocze kocie łapki (widzę z nich kolczyki w przyszłości:)), a nawet… sowa (no tu już miałam uśmiech od ucha do ucha) :-) Ale najbardziej zachwyciły mnie brzozy, są niesamowite.

ceramika od Agatyceramika od AgatyRaz jeszcze bardzo dziękujemy za te wszystkie wspaniałości! Zagospodarujemy wszystko na pewno, chociaż te ceramiczne elementy są już piękne same w sobie i aż się boję, żeby ich wizualnie „nie zepsuć” :)

prezenty od Agaty

Na koniec jeszcze jedna miła wiadomość
(jak się chwalić, to się chwalić) ;)

Jesienne kadry zdobyły I miejsce
w listopadowej FOTOgrze w Art-Piaskownicy :)

1 miejsce w Art-Piaskownicy

No i już, wystarczy chyba tego chwalipięctwa :) Mam nadzieję, że Wasz grudzień upływa w miarę spokojnie i bez nerwówki, bo u mnie, tradycyjnie, zapowiada się wszystko na ostatnią chwilę :) Jak zawsze, dziękuję za wszystkie odwiedziny oraz komentarze, trzymajcie się ciepło i do zobaczenia następnym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *