Kartki na Wielkanoc 2019

kartki na WielkanocWitajcie po Świętach :) Mam nadzieję, że minęły Wam radośnie, w miłej wiosennej atmosferze (bo pogoda dopisała) i znalazł się też czas na „naładowanie baterii”. Nam, jak zwykle, minęły o wiele za szybko i ciężko było wrócić do codzienności :) Na początku chcemy bardzo gorąco podziękować za wszystkie życzenia, które pojawiły się na blogu i na instagramie

Szczególnie mocno dziękujemy za pamięć i cudne świąteczne kartki:

* Justynie (Klimju) *

kartka od Justyny* Renacie (z bloga To co lubię) *

kartka od Renaty


A teraz przechodzimy do dalszej części wpisu – jak można się domyślić po tytule, mam do pokazania kartki, które powstały na Święta :) Wciąż uważam, że jestem „niekartkowa” – chyba dlatego, że tak rzadko sięgam po papiery (to był dopiero piąty raz). Tym razem wiedziałam mniej więcej co chcę osiągnąć – podobała mi się ekologiczna stylistyka zeszłorocznych wielkanocnych kartek i postanowiłam trzymać się blisko tych klimatów :) Baza to sztywny ekologiczny papier, a na nim przyklejona poszarpana tektura falista. Głównym motywem zostały jajka wycięte z grubej tektury, a przy pomocy szablonów umieściłam na nich kwiatowe wzory z pasty strukturalnej. Do tej pory korzystałam z tego rozwiązania tylko na drewnie – ale oświeciło mnie, że przecież na tekturze też można, po co się ograniczać :) Tak ozdobione jajka dodatkowo udekorowałam naturalnym chrobotkiem i cała kompozycja zrobiła się „pełniejsza”.

kartki na WielkanocMimo, że wszystkie kartki są do siebie bardzo podobne, to nie ma dwóch identycznych rozwiązań. Nadal lubię bawić się formą, więc są dwie poziome i trzy pionowe (które różnią się sposobem otwierania). Do tego różne szablony, różne ułożenia… no i generalnie nie ma nudy :) Oczywiście bardzo dobrze się bawiłam podczas tworzenia – a nawet stwierdziłam, że jest jakiś postęp, bo tym razem udało mi się nabałaganić mniej niż zwykle ;)

kartki na WielkanocPo więcej zdjęć karteczek zapraszam do galerii:

Wiosenna pogoda zaczęła dopisywać i roślinność ruszyła pełną parą, dlatego nie mogłam się oprzeć i wyskoczyłam do ogrodu na mały „plenerek” :) Na koniec zostawię jeszcze kilka zdjęć karteczek w takich właśnie „okolicznościach przyrody”:

ręcznie robione kartki na Wielkanockartka wielkanocnaręcznie robiona kartka wielkanocnakartka wielkanocna ręcznie robionaręcznie robiona kartka na Wielkanockartka na Wielkanoc ręcznie robiona kartki wielkanocne ręcznie robionekartki na WielkanocNa dziś to już wszystko. Raz jeszcze dziękuję za wszystkie odwiedziny i życzenia ♥
Pozdrawiam ciepło i słonecznie (nie tylko w przenośni), do zobaczenia następnym razem :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *