Blogowe podsumowanie roku 2015

szczęśliwego Nowego RokuNa początku dziękujemy za wszystkie noworoczne życzenia, które już do nas napłynęły :) Koniec roku jest chyba naturalnym momentem na robienie podsumowań wszelkiej maści, w tym również przejrzenie blogowych statystyk. Nie robimy tego zbyt często (jakoś za tym nie przepadamy… ale trzeba się będzie poprawić), dlatego były dla nas naprawdę dużym zaskoczeniem, zwłaszcza w temacie popularnych postów i ilości odwiedzin :-) Jak zatem prezentuje się rok 2015 w liczbach?

69 postów,
2088 Waszych komentarzy,

ponad 81 tysięcy (!) odwiedzin w tym roku (z czego 46 tysięcy unikalnych użytkowników)

Podobno mamy również 12789 stałych czytelników (czyli takich, którzy wracają i spędzają na stronie przynajmniej kilka minut) – to są naprawdę zaskakujące liczby! Będziemy mieć tremę :)

Najwięcej osób trafia do nas przez wyszukiwarkę Google, na drugim miejscu są bezpośrednie wejścia (czyli od tych, którzy już nas znają i mają zapisany adres), a na trzecim wejścia z Facebooka. Sporo osób trafia do nas także z innych stron, m.in. od: Diany, potralu Zrobisz To Sam, Danutki, Polskiego Handmade i Bluefairy :)


Pora na TOP 5 najchętniej czytanych postów (z całego bloga) w 2015 roku:

 1. Przepis na cake pops

przepis na cake pops

2. Szybkie ciasto z gruszkami
ciasto z gruszkami3. Gruszka w butelce
gruszka w butelce4. Przepis na muffinki – reniferki
muffinki reniferki5. Muffinki owieczki – przepis
muffinki owieczki

Powiem szczerze, że zupełnie się tego nie spodziewaliśmy! To daje naprawdę dużo do myślenia :) A wnioski nasuwają się same: chyba pora się przebranżowić i zmienić profil bloga na kulinarny, bo posty o tej tematyce biją na głowę wszystkie pozostałe :)
(Bez obaw, oczywiście żartuję – nadal będzie tu wszystko to, co nam aktualnie w duszy gra) :-)


Najpopularniejsze posty z samego 2015 roku:

 1. Czarna pisanka decoupage krok po kroku
  pisanka decoupage tutorial2. Organizer na koraliki
  organizer na koraliki3. Etykiety na przyprawy
  etykiety na przyprawy4. Kwiatowa bransoletka
  kwiatowa bransoletka5. Niebieski anioł
  (to również wpis z największą ilością komentarzy)
  niebieski anioł

Tutaj zaskoczenie już nieco mniejsze, chociaż tych dwóch ostatnich pozycji raczej nie typowaliśmy tak wysoko. Dlatego właśnie warto przeglądać statystyki: można się z nich dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy :-)


Ze spraw rękodzielniczych: w tym roku trafiło nam się 8 wyróżnień (w tym 3 publikacje w Beading Polska). Mieliśmy również okazję poznać kilka nowych technik: ja popełniłam swoją pierwszą pracę w hafcie koralikowym (póki co aż jedną:)), popracowałam z młynkiem dziewiarskim i trochę rozwinęłam swój koralikowy warsztat, natomiast Hubert poczynił kilka drewnianych projektów i nauczył się całkiem nieźle lutować (więcej o tym już niebawem) :-)


 Pora wreszcie na najważniejsze, czyli życzenia :)

szczęśliwego Nowego RokuDla Was wszystkich: niezależnie czy jesteście tu na dłużej, czy tylko zaglądacie w przelocie, czy zostawiacie komentarze, czy obserwujecie po cichu (Was jest zdecydowana większość) :)

Dziękujemy za to, że jesteście i życzymy wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku:
aby nie brakowało czasu i nowych twórczych pomysłów,
niech dopisuje zdrowie, szczęście i miłość,
a wszelkie plany i zamierzenia realizują się gładko i bez przeszkód :)

szczęśliwego Nowego RokuDo siego roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *