Kolczyki gwiazdki czerwono-czarne

kolczyki gwiazdkiOstatnio pogoda nie nastrajała zbyt optymistycznie (na szczęście od kilku widać małą poprawę) i ogólnie jakoś ciężko mi było zmobilizować się do pisania. Czasem dopada mnie tego typu spadek formy, szczególnie o tej porze roku, ale na razie jeszcze się bronię przed tzw. jesienną chandrą :)

Kolczyki z dzisiejszego wpisu powstały już jakiś czas temu, ale tak się złożyło, że nie były jeszcze pokazywane. A to dlatego, że myślałam o dorobieniu do nich jakiegoś naszyjnika i wtedy publikacji całego kompletu… ale, jak to w życiu bywa, na razie na myśleniu się skończyło :) Jednak nie każę im już dłużej czekać, bo nie wiadomo ile by to trwało – prawda jest taka, że mogę naprawdę długo się do czegoś „przymierzać” :-)

kolczyki gwiazdki chainmaille

W centrum sześcioramiennych gwiazdek znajdują się 8mm kryształki rivoli w kolorze Siam Ruby, a na dole zawiesiłam szklane fasetowane krople w identycznym odcieniu. Ogniwka są prawie czarne (gunmetal) i myślę, że fajnie się komponują z taką rubinową czerwienią. W ogóle to jedno z moich ulubionych połączeń kolorystycznych już od wielu lat, przywodzi na myśl gotyckie klimaty :)

kolczyki gwiazdki chainmaille

gotyckie kolczyki chainmaille

Kolczyki razem z biglami mają 5,3 cm długości (wymiary samej gwiazdki to około 2,3 x 2,3cm), ważą 5 gramów (jeden). Jak już wspomniałam, zastanawiam się nad tym, żeby dorobić jeszcze coś naszyję do kompletu. Pierwszą myślą była skromna kolia złożona z trzech gwiazdek (taka jak np. w gwiazdkowym komplecie lub jego kolejnej wersji), ale po głowie chodzi mi też pojedyncza gwiazdka w formie wisiorka, albo… choker. Muszę się tylko kiedyś zmobilizować :)

kolczyki gwiazdki chainmaille

Kolczyki posyłam na 3 Urodziny Cyklicznych Kolorków u Danutki,
bo akurat kolorystycznie świetnie się wpasowały w „ognisty” maj :)

W ciągu tegorocznej edycji udało mi się wziąć udział niestety tylko w jednym temacie (październikowe pawie oczko). Chęci co prawda były duże, ale czas zupełnie nie chciał ze mną współpracować, wciąż ucieka jak szalony. A może to nie czasu wina, tylko ja się już starzeję i nie mogę się z niczym wyrobić :)

kolczyki gwiazdki chainmaillegotyckie kolczyki chainmailleRaz jeszcze dziękuję wszystkim za słowa wsparcia pod poprzednim wpisem

Na dziś to już wszystko, życzę Wam udanego tygodnia i pięknej słonecznej pogody. Trzymajcie się ciepło, do zobaczenia na blogach :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *